www.kansertakip.com Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >Kanser Hastaları Forumu >Kanser Tedavisi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

BABAM AKCİGER KANSERİ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
EYLEM Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 15
  Alıntı EYLEM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: BABAM AKCİGER KANSERİ
    Gönderim Zamanı: 09.Şubat.2010 Saat 18:26

ARKADAŞLAR DAHA ÖNCE BİYOPSİ YAPTIRAN VE  ALINAN PARÇANIN YERİNDEN TEKRAR KİTLE ÇIKAN OLDUMU   BENİM BABAMA PERŞEMBE GÜNÜ BİYOPSİ YAPILDI VE BUGÜN GÜNLERDEN SALI BABAMIN PANSUMANINI YAPARKEN ŞOK OLDUM ALINAN KİTLENİN YERİNE DAHA BÜYÜK VE DAHA SERT KİTLE GELMİŞ BÖYLE BİŞE OLABİLİRMİ DAHA ÖNCE BÖYLE BİR OLAYA TANIK OLAN VARSA LÜTFEN BANA YAZSINLAR BÖYLE BİŞE NEDEN ÇIKABİLİRKİ HENÜZ SONUÇLARI ALMADIK YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLARIN MESAJLARINI BEKLİYORUM ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN

Yukarı Dön
çağrı Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı çağrı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.Mart.2010 Saat 01:10

DAHA BÜYÜK VE DAHA SERT OLARAK TANIMLADIĞINIZ KİTLEYİ NASIL VE NE ŞEKİLDE GÖRDÜNÜZ ? LÜTFEN HALK ARASINDAKİ KANSERLİ DOKUYA MÜDAHALEDEN SONRA KANSERİN YAYILDIĞI SÖYLENTİLERİNE KULAK ASMAYINIZ . BİYOPSİ SONRASI GÖRÜLEBİLEN TEK OLUMSUZ SONUÇ HAVA KABARCIĞI OLUŞMASIDIR.BU DA RÖNTGEN FİLMİ İLE TESPİT EDİLEBİLMEKTEDİR . AKCİĞERDEKİ KİTLEYİ DOKUNARAK TEŞHİS EDEMEZSİNİZ.

Yukarı Dön
monaliza Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
  Alıntı monaliza Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.Nisan.2010 Saat 20:47

siz akciğerdeki kitleyi nasıl hissedebiliyorsunuz? bunu anlıyamadım?

benim annem de akciğer kanseri 3. evrede. biz herhangi bir kitle gözle yada elle hissedemiyoruz. böyle bir şey mümkün değil. belki dikiş yeri şişmiştir, siz onu görmüşsünüzdür. umarım sonuçlarınız iyi cıkar.

geçmiş olsun.

Yukarı Dön
EYLEM Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı EYLEM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.Nisan.2010 Saat 20:29
arkadaşlar ben kafamdan uydurup yazmadım gördüklerimi ve hissettiklerimi yazdım 5. gününde kitlenin yeniden çıktıgını yazmıştım ve geneli bana hava kabarcıgı olacagını söyledi yazdı vb. gibi ve gerçek olan şu biz babamın dikişlerini bile aldıramadık o kadar büyük bir kitle çıktı dikişler alınsa sanki o kitle dışarı çıkacak gibiydi biyopsi sonuçları tahmin ettigimiz gibi kötü geldi daha sonra biz babama tedavi görecegini 15 nisanda kemoterapiye başlayacagını söyledik bize doktor 3 ila 6 ay yaşar dedi söylemeyecektik söyleyemezdik de ve aradan geçen onca zamandan sonra ayakta morarma başladı yani artık akciger işlemini yapmıyor kalp yeterince kan ponpalamadıgı için şişme ve morarma başlangıcı yemek yiyememe ayak hissi kaybı el hareketsizligi dil konuşmada güçlügü oluştu 10 nisan cumartesi günü acile kaldırıldı ayakları acil olarak ameliyata alınıp kesilecekti ve karar babama aitti büyük ihtimalle masada kalacaktı eve geldik babamla konuştuk babam ameliyatı kabul etti o gece sabaha kadar yatmadı yatmadık ve sabah saat evde bir telaş içine doguyor derler ya kur an okumalar felan ve 11 NİSAN 13: 45 babam ruhunu teslim etti  ve herkesin bize dedigi hava kabarcıgı yani KİTLESİ her yerine dagılmıştı şimdi bugün 13 gün oldu alıştık mı? hayat alışmak zorundasın RABBİM YALAN DÜNYADA ÇOK ACI ÇEKTİRDİ İNŞALLAH GERÇEK DÜNYADA ACI ÇEKMEZ ALLAH MEKANINI CENNET ETSİN BİZLEREDE SABIR VERSİN TÜM KANSER HASTALARINA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM
Yukarı Dön
EYLEM Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı EYLEM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.Nisan.2010 Saat 20:36
AKCİGERDEKİ KATLEYİ ZATEN HİSSEDEMEZSİNİZ İÇ HÜCRELİ AKCİGER CA İSE AMA BENİM BABAM DIŞ HÜCRELİ AKCİGER CA YANİ DIŞA VURAN KİTLELER HER YERİNDE CEVİZ BÜYÜKLÜGÜNDE VE ÖLÜME YAKIN KIPKIRMIZI İLTİHAPLI YARAYA DÖNÜŞEN KİTLELER benim ve kardeşlerimin hissettikleri bunlar allah yardımcınız olsun
Yukarı Dön
zeynepk Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 22
  Alıntı zeynepk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.Nisan.2010 Saat 08:23
Başınız sağolsun Confused. Allah'ım mekanını cennet eylesin.Sizlere sabır versin.
Zeynep
Yukarı Dön
bravelife Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
  Alıntı bravelife Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.Nisan.2010 Saat 19:45

Basiniz sagolsun.Acinizi anliyor ve size sabirlar diliyorum.

Yukarı Dön
moonlight Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Gönderilenler: 52
  Alıntı moonlight Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.Nisan.2010 Saat 01:36
arkadaşlar babam akciğer ca 4.evre.şu an aralıksız kesilmeyen öksürük ve balgam olayı var.hastanede antıbıyotık tedavısı uygulanıyor fakat çare olmadı yarın hastaneden çıkacak.doktor bronş tıkalı oldugu ıçın nefes borusunda balgam bırıkmış o öksürtüyor diyor ve antıbıyotık kurutmazsa yapabılecegım bir şey yok diyor.böyle bır durumla karşılaşan oldu mu?
Yukarı Dön
CA Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
  Alıntı CA Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.Mayıs.2010 Saat 07:03
Orjinalini yazan: moonlight

arkadaşlar babam akciğer ca 4.evre.şu an aralıksız kesilmeyen öksürük ve balgam olayı var.hastanede antıbıyotık tedavısı uygulanıyor fakat çare olmadı yarın hastaneden çıkacak.doktor bronş tıkalı oldugu ıçın nefes borusunda balgam bırıkmış o öksürtüyor diyor ve antıbıyotık kurutmazsa yapabılecegım bir şey yok diyor.böyle bır durumla karşılaşan oldu mu?
arkadaşım öncelikle sabırlar dilerim zor bir süreç . hasta yeteri kadar nefes alamadığı,nefessiz kalma endişesi ile öksürme refleksini rahatça yerine getiremediği için rastladığımız genel sıkıntıdır.şu an babanıza ne tür bir tedavi uygulanıyor ve kanserin küçük hücreli olup olmadığını bilmediğimden sizi yeteri kadar aydınlatamıyorum.ben de babamda aynı sıkıntıları çok yaşadım.Daha fazla bilgi verebilirseniz en azından yaşadıklarımı sizinle paylaşabilirim.Geçmiş olsun.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50